IntGalerie

Iva Gregová

Články

Sběratel Mojmír Helcelet

Sběratel Mojmír Helcelet

HELCELET, Mojmír (1879- 1959) byl brněnský lékárník, sběratel umění (ex libris, rytin, knih, obrazů a soch) a sportovec (mistr RU v šermu).

Emil Korba a jeho koně

Emil Korba a jeho koně

Emil Kotrba (1912 - 1983) byl ve své době naším největším malířem koní. Sám byl aktivním jezdcem, trenérem a rozhodčím jezdeckých soutěží s kontakty na hřebčíny, zemědělská a chovatelská zařízení i závodiště.


Sursum

Sursum

I. Umělecké sdružení Sursum 
 
Umělecké sdružení Sursum  (z latinského Sursum corda – vzhůru srdce) bylo zpočátku založeno jako volné sdružení dne 30. července 1910. Sdružení založili Emil Pacovský, Jan Konůpek, František Kobliha a Josef Váchal. Hlavním iniciátorem byl Emil Pacovský, který spolek "založil z vůle pánů: Koblihy, Konůpka, Váchala a

Jan Černoš

Jan Černoš

Jan Černoš se narodil 8. 12. 1982 ve Vrchlabí. Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity v Hradci Králové v oboru český jazyk a výtvarná výchova pro střední školy. Pod vedením Mgr. Lubomíra Netušila vytvořil diplomovou práci na téma Sofoklovy Antigony.


Jan Černoš se zabývá převážně tvorbou exlibris, grafiky, akrylovou malbou a ilustracemi

Brusel....

Brusel....

Označení bruselský styl (Le Style Expo, Style Atom) se váže k létům 1956 – 1968 a
charakterizuje změnu ve všech oblastech lidského života, zájem o design jako nově se profilující odvětví užitého umění a přehlídku dobových trendů. Objevuje se v architektuře, módě i užitém umění.


Významnou měrou k tomu přispěla velmi úspěšná československá

Herbert Kisza

Herbert Kisza

Herbert Kisza se narodil 16. června 1943 v Podoboře u Českého Těšína. Vystudoval Školu uměleckých řemesel v Brně a následně malbu u profesora Fišárka na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.
Herbert Kisza se svým stylem řadí k malířům fantazijního realismu. Věnuje se grafice, ilustroval bibliofilie, vytváří exlibris, ale je i významným sochařem.

IntGalerie © 2011–2023. Všechna práva vyhrazena. Ceny jsou uvedeny včetně DPH (účtované ve zvláštním režimu). Obchodní podmínky, Ochrana osobních údajů
telefon +420 605 100 956 | e-mail