IntGalerie

Iva Gregová

Hřebeček

Ježek Jaroslav

Ježek Jaroslav – Hřebeček
Ježek Jaroslav – Hřebeček Ježek Jaroslav – Hřebeček Ježek Jaroslav – Hřebeček

Stylizovaná bíle glazovaná figurka koně podle návrhu Jaroslava Ježka z roku 1958, vyrobil n.p.Karlovarský porcelán Loučky (viz značení), výška 16,5 cm, výborný stav. Tato plastika byla součástí kolekce autora, která získala Zlatou medaili na Světové výstavě v Bruselu v roce 1958.

Ježek Jaroslav (1923 -2002), studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě Karlovy univerzity u profesorů Cyrila Boudy, Karla Lidického a Martina Salcmanna a začal se zajímat o keramiku. Studia nedokončil. Na radu prof. Eckerta nastoupil jako dělník do keramického provozu a učil se modelovat, formovat a navrhovat. Působil v porcelánce Thun v Klášterci nad Ohří, kde byl jeho učitelem kadaňský výtvarník Karel Havlíček (1907–1988). Po zrušení klášterecké dílny v roce 1956 odešel do vývoje Karlovarského porcelánu. Po polovině 50. let se postupně prosazoval jako přední český tvůrce figurálního a užitného porcelánu. Nejvýznamnější byly jeho práce pro podnik Karlovarský porcelán n. p. a jeho Vývojový závod v Lesově, který vedl až do odchodu do důchodu. Je jedním ze zakladatelů tzv. bruselského stylu přelomu padesátých a šedesátých let.

#Porcelán #zvíře

980 Kč

IntGalerie © 2011–2024. Všechna práva vyhrazena. Ceny jsou uvedeny včetně DPH (účtované ve zvláštním režimu). Obchodní podmínky, Ochrana osobních údajů
telefon +420 605 100 956 | e-mail